ŠKODA AUTO a.s., Generální partner
UCI

Před časovkami bývám nervózní. Jsem ráda, že ji budu mít hned za sebou, říká obhájkyně titulu Vita Heine

Ilustrační obrázek

V roce 2019 se stala první norskou vítězkou Tour de Feminin. Navíc ve 34 letech coby historicky nejstarší. Norská cyklistická hvězda Vita Heine bude letos v Krásné Lípě svůj titul obhajovat.

"Moc se těším, na rok 2019 mám krásné vzpomínky. Byl to výborně organizovaný závod," říká v rozhovoru pro web Tour de Feminin.

Základ ke svému vítězství před dvěma lety položila v časovce, kterou vyhrála a po níž se oblékla do žlutého trikotu. Zatímco tehdy se časovka jela až coby třetí z pěti etap, letos v novém formátu bude celé Tour de Feminin otevírat.

"A to je dobře. Před časovkami bývám nervózní, tak ji budu mít co nejdřív za sebou. Letos jsem jela jen jednu - na národním šampionátu, ta byla dlouhá a rovinatá (skončila 2., závod s hromadným startem vyhrála - pozn. red.) Tahle bude mnohem intenzivnější. Bude to důležitý vstup do závodu, stát se může úplně všechno.

Necelý týden před startem závodu se cítí v pohodě a věří, že svůj titul může obhájit. "Před dvěma lety jsem měla neuvěřitelnou podporu svých kolegyň, což byl klíčový moment pro celkové prvenství".

Zatímco před 2 lety jezdila za tým Hitec Products (letos bude v pelotonu rovněž) nyní Heine závodí za španělský tým Massi Tactic. V celku ji podporu dělá například slovinská cyklistka Špela Kern, rovněž medailistka z národních šampionátů a trojnásobná účastnice Tour de Feminin. "Máme velmi silný tým. Dobře se známe a věříme si. Mám z něj dobrý pocit a těšíme se," dodala Heine.

text: Redakce, foto: Jakub Trmal